Web Sitesi Tasarımı

Mobil Uyumlu Web Sitesi Tasarımı

Planlama Süreci

Bir web projesinde öncelikle müşterinin ihtiyaçları belirlenir ve buna en uyumlu web projesinin oluşturulması hedeflenir. Müşterinin faaliyet gösterdiği sektörün durumu, rakipler ve web projesi ile ulaşmayı istediği durum incelenir. 
Tüm bunlar göz önüne alınarak projenin içermesi gereken maddeler belirlenir.

Proje Türü Seçimi

İhtiyaç duyulan web projesinin aşağıdakilerden hangisine daha yakın olduğu tespit edilir.

  1. Tanıtım sitesi 
  2. E-ticaret sitesi
  3. Blog / Günce sitesi
  4. E-katalog / Ürün tanıtımı web sitesi
  5. Kar amacı gütmeyen kurumsal web sitesi
  6. Üye girişli / Online işlem içerikli web sitesi

Tasarım Süreci

Müşteri ile bir araya gelinerek web sitesinde görmeyi arzu ettiği görsel tercihleri, rakip işletmelerin tercihleri, beğenilen örnek siteler incelenerek bir tarz ve renk skalası tespit edilir. Bu doğrultuda tasarım çalışmaları yürütülerek taslak model hazırlanır. Müşteri onayına sunulur. Gerekli yenileme ve düzenlemeler müşteri tercihleri doğrultusunda düzenlenir ve web projesine kabaca son hali verilir.

Test Süreci

Proje, müşterinin test edebilmesi için yayına alınmamış haliyle sadece müşterinin ulaşabileceği bir bağlantıdan görücüye çıkartılır. Sitenin mobil uyumlu şekilde tüm web tarayıcılarında sorunsuz şekilde çalıştığından emin olunana kadar test süreci hem müşteri hem de tasarımcı için devam eder. Sitenin kullanıcı paneli ve modülleri müşteriye açıklanır,erişimi verilir ve müşterinin siteyi her yönden test etmesi sağlanır. Bu süre zarfında müşteri aklına takılan tüm konularda bilgilendirilir.
 

Yayına Alma Süreci

Tasarlanan web projesinde müşterinin içine sinmeyen tüm prüzleri giderdikten sonra web sitesinin yayına alınma aşamasına gelir. Yani kiralanan alan adı altında yayına verilmeye uygun hale gelir.

Genel Bakım Süreci

Web sitesi tasarımı hizmetleri aynı zamanda 1 yıllık bakım ve küçük yenilemeleri de kapsamaktadır. Buna göre yayına alınan web projesinde karşılaşılabilecek sorunlar makul bir süre içerisinde giderilerek web projesinin sorunsuz şekilde yayında kalması amaçlanmaktadır.

Scroll to top